Cupa ChessCraft 11- 12 Noiembrie 2017

Cupa ChessCraft
Ed. a III a – 11- 12 Noiembrie 2017

Locul de desfăşurare: Liceul Teoretic International de Informatica – ICHB
Colentina, Sos. Colentina 64B, Sector 2, Bucuresti

Structura competitiei:
Turneul A : Copii legitimati U14, Sah clasic 60 minute + 30 secunde / mutare
increment, 6 runde, omologat FIDE, FR Sah
Turneul B: Copii legitimati U10, Sah clasic 60 minute + 30 secunde / mutare
increment, 6 runde, omologat FIDE, FR Sah
Turneul C: Copii legitimati U08, Sah clasic 60 minute + 30 secunde / mutare
increment, 6 runde, omologat FR Sah
Turneul D: OPEN, Sah rapid 15 min + 5 secunde/mutare increment, 7 runde,
omologat FIDE
Turneul E (sah in scoala) : Copii U12, nelegitimati sau legitimati CIV1001
Sah rapid 10 minute / partida / jucator, 7 runde
Turneul F (sah in scoala) : Copii U09, nelegitimati sau legitimati CIV 1001
Sah rapid 10 minute / partida / jucator, 7 runde
Turneul G (sah in scoala): Copii U07, nelegitimati sau legitimati CIV 1001
Sah rapid 10 minute / partida / jucator, 7 runde

Premii
Fond de premiere in valoare de peste 6 000 lei (Bani, Cupe, medalii, diplome ,
jocuri boardgames, caiete de partida, brosuri combinatii, diplome)
Turneul A (U14)-sah clasic
Locul I – cupa + medalie+ joc; Locul II –cupa +medalie+ joc Locul III – cupa+medalie+joc
Premii speciale: Locul I Fete – cupa +medalie+ joc ; Locul II Fete – Cupa+medalie Locul III
Fete – Cupa+medalie;
Turneul B (U10)-sah clasic
Locul I – cupa +medalie+ joc; Locul II –cupa + medalie+joc Locul III – cupa+medalie+joc
Premii speciale: Locul I Fete – cupa + medalie +joc ; Locul II Fete – Cupa+medalie Locul
III Fete –Cupa+ medalie;
Turneul C (U08)-sah clasic
Locul I – cupa + medalie+ joc; Locul II –cupa +medalie+ joc Locul III – cupa+medalie+joc
Premii speciale: Locul I Fete – cupa +medalie+ joc ; Locul II Fete –Cupa+ medalie; Locul III Fete – Cupa+medalie;
Turneul D OPEN – sah rapid
Locul I – cupa + 500 ron; Locul II –cupa +400 ron Locul III – cupa+300 ron Locul IV-200
ron Locul V-100 ron
Premii speciale: Locul I Fete – trofeu+ 150 ron ; Locul I juniori (U16) – trofeu+150 ron
Locul I Veterani 60+ – trofeu +150 ron
Turneul E (sah in scoala U12) – sah rapid
Locul I – cupa + medalie+ joc; Locul II –cupa +medalie+ joc Locul III – cupa+medalie+joc
Premii speciale: Locul I Fete – cupa +medalie+ joc ; Locul II Fete –Cupa+ medalie; Locul III Fete – Cupa+medalie;
Turneul F (sah in scoala U09) – sah rapid
Locul I – cupa + medalie+ joc; Locul II –cupa +medalie+ joc Locul III – cupa+medalie+joc
Premii speciale: Locul I Fete – cupa +medalie+ joc ; Locul II Fete –Cupa+ medalie; Locul III Fete – Cupa+medalie;
Turneul G (sah in scoala U07) – sah rapid
Locul I – cupa + medalie+ joc; Locul II –cupa +medalie+ joc Locul III – cupa+medalie+joc
Premii speciale: Locul I Fete – cupa +medalie+ joc ; Locul II Fete –Cupa+ medalie; Locul III Fete – Cupa+medalie;

Taxa de participare:
Turneele A B, C : 60 ron / jucator ; Turneul D : 60 ron / jucator
Turneele: E, F, G: 50 ron/jucator

Program
Turneele A, B, C (Sah clasic copii, FIDE, FR Sah)
Sambata 11 Noiembrie 2017
– Ora 9.00 – 9.45 primirea si inregistrarea participantilor
– Ora 9.45 – Festivitatea de deschidere
– Ora 10.00 – Sedinta tehnica, rundele I, II si III (rundele incep in 10 minute de la
terminarea rundei precedente)
Duminica 12 Noiembrie 2017
– Ora 9.30 – Rundele IV, V si VI
– Festivitatea de premiere – in 30 de minute de la terminarea ultimei runde

Turneul D (Sah rapid OPEN FIDE)
Duminica 12 Noiembrie 2017
– Ora 9.00 – 9.45 primirea si inregistrarea participantilor
– Ora 9.45 – Festivitatea de deschidere
– Ora 10.00 – Sedinta tehnica, rundele I, II, III, IV, V, VI si VII (rundele incep in 10
minute de la terminarea rundei precedente)
– Festivitatea de premiere – in 30 minute de la terminarea ultimei runde

Turneele E, F, G (Sah in scoala – copii)
Sambata 11 Noiembrie 2017
– Ora 9.45 – Festivitatea de deschidere
– Ora 10.00 – 10.30 – Confirmare inscrieri
– Ora 10.45 – Sedinta tehnica, rundele I, II, III, IV, V, VI si VII (rundele incep in 10
minute de la terminarea rundei precedente)

Exista posibilitatea acordarii a doua bye-uri in primele doua runde la solicitarea celor
interesati. Toti participantii vor primi diplome de participare. Participantii de la turneele
A, B si C vor primi caiet de partide, iar participantii la turneele E,F si G vor primi brosuri cu combinatii.
Arbitru Sef: Radu Chirila

Criterii de departajare: Bucholtz mediu, Bucholtz, Progresiv, Numarul de victorii
Informaţii şi înscrieri E-mail: concurs@academiadesah.ro, Tel. 0733.970.581
Rugam efectuarea inscrierii pana cel tarziu Vineri, 10 Noiembrie ora 18.00, numai pe email concurs@academiadesah.ro pentru a primi confirmarea in scris. Va rugam mentionati turneul la care doriti sa jucati, data nasterii si clubul sportiv la care sunteti legitimati (in cazul turneelor A, B, C si D)! Inscrierea in concurs se face in ordinea primirii solicitarilor de participare si a achitarii taxei de participare, in limita locurilor disponibile.

Pentru achitarea taxei de concurs puteti folosi urmatoarele metode:
– Numerar – la sediul ACS Oxygen – Bucuresti, Str. Luncsoara nr. 14, Sector 2 – Zona
Obor
– Depunere numerar in contul RO86BUCU1081215432092RON deschis la Alpha Bank
– Ordin de plata in contul RO54INGB0000999905302832 deschis la ING Bank (in acest
cont NU se fac depuneri numerar!)
– Plata cu cardul pe http://www.academiadesah.ro pentru membrii clubului ACS Oxygen.
Nu se fac inscrieri in ziua inceperii concursului!

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

w

Conectare la %s